Niektoré ženy sú všetky sliepky (viera)

Autor: Jana Krajkovičová | 13.5.2011 o 19:12 | (upravené 14.5.2011 o 9:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1588x

Medzi láskou a nenávisťou existuje veľmi tenká a ľahko stierateľná hranica, na ktorej skôr, či neskôr všetci zhoríme. Podstatné je, ako veľmi v lásku, či nenávisť veríme.

Nedávno som sa zúčastnila civilného pohrebu. Nikdy predtým som nič podobne beznádejné nevidela. Bol to deň, kedy som pochopila čo znamená byť ateistom. Život, ktorý skončil socialistickou básňou o májových kvetoch, akoby stratil zmysel. Akoby ho ani nikdy nemal. Akoby mu chýbala akákoľvek viera prakticky v čokoľvek. A pritom je život na viere postavený....

Sedeli sme v kaviarni a obaja sme vedeli, že to nedopadne dobre. Asi tak končí množstvo vzťahov...strata dôvery, viery v slová človeka, ktorého sme pokladali za svojho priateľa z neho zrazu spraví cudziu osobu. „Neviem ti viacej veriť," povedala som, no on sa iba nechápavo díval a žvástal čosi o povznášaní sa. Nad čo sa už povznesieme, keď bude pani čítať našim pozostalým báseň o konvalinkách? Jeho vnímanie nebolo jednoducho schopné pochopiť vysokú abstraktnosť, no zároveň praktickosť a ozajstnosť pojmu dôvera, čo ma rozosmialo. Dôvera vo vzťahu k čomukoľvek totiž vytvára bezpečné prostredie pre vzájomnú komunikáciu kohokoľvek, a samozrejme naopak, a ja som smiechom vytvárala bariéru, pretože som sa cítila ohrozená.

Niektoré ženy sú všetky sliepky, ani my nie sme výnimkou, sedíme a pri dvojke bieleho prichádzame k záveru, že dôvera musí mať  jednoducho fatálny charakter, inak neexistuje ani láska, ani nenávisť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?